• 4.5G Teknolojisi
4.5G Teknolojisi

Son günlerde adını pek çok televizyon kanalında, gazetelerde, otobüs durakların da ki reklamlarda gördüğümüz 4.5G teknolojisi hakkında birçok kaynaktan haber yapılmasına rağmen tam olarak bir tanım verilememektedir.

Hayatın hızlıca akan temposuna karşılık en çok kullandığımız teknolojik alet olan akıllı telefonlarımızın yavaş işleyen internet bağlantısı da bizleri rahatsız etmektedir. Buna bir son vermek amacıyla her gün yeni çalışmalar yapılmakta olup devam eden süreçte şu anda ulaşılabilen son nokta 4.5G teknolojisidir.

En basit tanımıyla 4.5G teknolojisi şu an kullandığımız 3G bağlantılı telefonların çok daha hızlı bir bağlantı sağlayacak internet bağlantı tipidir. Dünya genelinde 3G haricinde bazı gelişmiş özellikli telefonlarda 4G kullanılabilecekken ülkemizdeyse 4G'nin daha gelişmiş bir sürümünün (LTE Advanced) kullanılacak olması nedeniyle, 4G yerine 4.5G kavramı yaygın olarak duyulmuş durumdadır.

Yapılan ihaleler sonucu ülkenin önde gelen operatörleri tarafından alınan bu teknolojiye yönelik yatırımlar ve geliştirmeler başlamıştır. Operatör şirketleri teknolojiyi en hızlı geliştiren ve yayan olmak için çalışmalara hız vermiştir (Neden acaba? Havada para kokusu mu var nedir..). Tahminen 2016 Nisan ayı gibi piyasaya sürülecek olan bu teknoloji şimdiden hepimizde heyecan uyandırmaktadır.

Peki herkesin bahsettiği bu 4.5G ile hayatımızda ne değişecek? Bu konuda açıklayıcı olması açısından Aşağıdaki tabloya bakmak gerekirse:

Yukarıdaki tabloda görüldüğü üzere dizüstü herhangi bir bilgisayardan çok daha hızlı bir teknoloji telefonlarımızda olacak. Ancak bu teknolojiden her telefon şu an için yararlanamamaktadır. Mobil cihazlarda, 4.5G'nin nimetlerinden yararlanmak istiyorsak, cihazın modeminin 4G / LTE desteğine sahip olması gerekiyor. Yapılan incelemelerde 4.5G Teknolojisinin kendi içinde sınıflandırılmış bazı sürümleri olduğu görülmüştür. Şöyle ki telefonunuzun işletim sistemi kapasitesine göre hangi sınıfa giriyorsanız onu kullanmanız sonucunda telefonunuzdan beklenen değerlerde verim elde etmeniz mümkün.

4.5G Teknolojisini Destekleyen Akıllı Telefonlar:

 • Samsung Galaxy Note 5
 • Samsung Galaxy S6 Edge, S6 Edge+
 • Samsung Galaxy S6
 • HTC One M9
 • LG G4
 • LG G Flex 2
 • Sony Xperia Z3+ / Z4
 • Samsung Galaxy Note 4 (Sadece Snapdragon 805 kullanan sürümü)
 • Samsung Galaxy Note Edge
 • Samsung Galaxy Alpha (Sadece Snapdragon 801 kullanan sürümü)
 • Samsung Galaxy S5
 • HTC One M8
 • HTC One E8
 • HTC Desire Eye
 • Sony Xperia Z3
 • Sony Xperia Z3 Compact
 • Nexus 6
 • LG G3
 • Huawei Ascend Mate 7
 • Honor 6
 • Honor 7
 • Huawei P8
 • Apple iPhone 6
 • Apple iPhone 6 Plus 
 • Asus Zenfone 2 (Intel Atom işlemcili)
 • HTC One M9+ (MediaTek Helio X10 işlemcili)

Bu listeye her geçen gün yeni akıllı telefonlar eklenmekte ve operatör şirketleri tarafından telefonlarımıza 4.5G ye geçmek isteyip istemediğimizi soran mesajlar gelmektedir.

Bizde diyoruz ki;

Daha iyisi varsa neden olmasın?

Böyle Bir Tecrübeye Hazır mısınız?


Google Organik Olarak 1. Sayfada Çıkarma, Google Adwords, E-Ticaret, Sosyal Medya Yönetimi.. Her Şeyi Yapabiliyoruz.. Eğer En Uygun Fiyatlı ve En Kaliteli Ürünü Üretiyorsanız Bize Hemen Ulaşın.. Birlikte Kazanalım..

Sinir Sahibi Değil! Web Sitesi Sahibi Olun!

Bu Site Ne Kadar Hızlı Açıldı Farkettiniz mi?
Referanslar Sayfamız Biraz Geç Açılıyor, Biraz Kalabalık Ondan..
Diğer Web Tasarım Firmalarından Farklıyız, Sizde Farklı Olun..

Bizden Fiyat Almadan Web Tasarım Yaptırmayın!
İddialıyız, En Uygun ve Kaliteli Hizmeti Biz Veriyoruz..

WEB TASARIM

Responsive

Web sitelerimiz desktop, tablet ve mobil uyumludur..

Web Tasarım için Bize Ulaşın
Web Tasarım için Tanışalım
Web Tasarım İçin Sizinle Birlikte Çalışalım
Web Tasarım İçin Sinir Sahibi Değil Web Sitesi Sahibi Olun
Web Siteniz İle Size İnternetten Kazanmayı Öğretelim
Web Siteniz İle Birlikte Kazanalım

Google dostu, dilediğiniz zaman güncelleyebilmeniz için admin panelli ve Full SEO'lu web tasarım paketlerimizden birini seçerek dilediğiniz zaman bize 0 232 234-1453 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz..

Web Tasarım'da fiyatlandırmamız modüler olup, her sektör de ki müşterilerimizin ihtiyacına göre en uygun fiyatlarla çalışıyoruz..
Kısaca bir siteden daha fazlasına sahip oluyorsunuz..

Google

Google'ın ücretsiz sunduğu hizmetleri müşterilerimize ücretsiz sunuyoruz..

Google'ın sağladığı bütün hizmetlerden ücretsiz yararlanmanızı sağlıyoruz..
Google Adwords ile potansiyel müşterilerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlıyoruz.. Google Analytics ile ziyaretçilerinizin dönüşümlerini kontrol ediyorsunuz.. Google Haritalara kaydınızı gerçekleştirip, internet'te kaybolmamanızı sağlıyoruz.. Google Web Yöneticisi'ndeki Rich Snippets ve Yapılandırılmış Veri ile sitenizin %100 kontrolü sizde oluyor.. Google Gmail'e E-Posta Hesaplarınızı senkronize ediyoruz, gönderdiğiniz bütün mailler gelen kutusuna düşüyor, ayrıca Outlook ve bir bilgisayara bağımlılıktan kurtuluyorsunuz.. Google reCHAPTCHA ile siteniz üzerinden gelen SPAM maillere son veriyoruz..

Google'da Birinci Sayfa


Google'da kaybolmayın, üst sıralarda yer alın..
Google'da birinci sayfada olmak.. Bu bir hayal değil tamamen gerçek, bu bir tesadüf değil iç, dış, tümleşik SEO çalışmamızın eseri.

gunerkan.com.tr size Google'da birinci sayfada çıkmayı taahhüt değil garanti ediyor. Şayet dediklerimizi yapıp oyunu kurallarına göre oynarsanız!! SEO dostu web sitelerimiz ile Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında birinci sayfaya hızlı bir şekilde tırmanmaya ne dersiniz?
Detaylar da www.iseldas.com internet sitesinin "prekast" kelimesi ile arama motorlarında, arama ağında ve görsellerde kısa bir süre içinde nasıl hızla yükseldiğini görebilirsiniz.

İNCELEYİN
Domain + Hosting + Kurumsal Facebook Sayfası + Google Haritalara Kayıt + 100TL Google Adwords, Bütün Müşterilerimize Hediye

Yönetilebilir dinamik yapı, mobil uyumlu (responsive) yapı, 100 TL'lik Anında Hediye Google Adwords, Google Analytics, Google Haritalar(Google My Business), Google reCAPTCHA, AddThis, HTML5, E-Mail hesaplarınızın Google Gmail veya Yandex Mail'e senkronizasyonu, isterseniz siteniz üzerinden (cepten, tabletten, pc'den, kısaca internet olan heryerden) ZOPIM ile müşterilerinizle anlık chat, PHP CodeIgniter ile güvenlik, PHP SMARTY cache sistemi ile ışık hızında bir web sitesi, bizim aklımıza başka birşey gelmiyor, daha başka bir istediğiniz varmı?
Üstelik aynı gün teslim (kurumsal paket web tasarım)!
Bir web tasarım firmasından ne bekliyorsanız daha fazlasını gunerkan.com.tr'de bulabilirsiniz.. Siz de şanslı olanlardan olmak istemez misiniz? Onlar şanslı olanlar göz atmak için lütfen tıklayın..

GERÇEK, KALİTELİ ve HIZLI HİZMET! En hızlı, en kaliteli, en profesyonel, en ucuz ve en güvenilir biz çalışıyoruz! Hemen Arayın Sizede Kazandırmaya Başlayalım! 0 232 234-1453

web tasarım izmir firması olarak türkiye'de ki web tasarım firmaları arasında fark yaratıyoruz..

1337 Sokak No:3/20 Çankaya Konak, İzmir