Google Analytics


gunerkan.com.tr Google ürünü olan;
Google Analytics
hizmetini bütün müşterilerine ücretsiz olarak sunuyor..

İnternet sitenize gelen ziyaretçilerin, nereden geldiğini, konumunu, yönlendirildiği trafik kaynaklarını, yaşını, cinsiyetini, beğeni alanlarını, kullandığı teknolojiyi ve onların web siteniz içindeki davranışlarını merak ediyorsanız, Google Analytics bunları detaylı bir şekilde incelemenizi sağlayan diğer bir başarılı Google ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır..

Google Analytics

Google Analytics Gerçek Zamanlı Genel Bakış

Google Analytics, Gerçek Zamanlı sekmesinin Genel Bakış bölümünden; web siteniz'e gelen kullanıcıların gerçek zamanlı olarak, dünya üzerinden nereden geldiğini, teknoloji olarak (Desktop, Laptop, Tablet ve Pc) ne kullandığını, dakika ve saniye bazında sayfa görüntüleme sayısını ve en aktif sayfaların analizini görebileceğiniz gibi yine en çok yapılan yönlendirmeleri, en fazla trafik getiren sosyal kanalları ve en çok kullanılan anahtar kelimeleri inceleyebilirsiniz..

Google Analytics Nedir? Nasıl Kullanılır?

Son yıllardaki ekonomik modele göre firmaların gün geçtikçe işlerini internete taşımaya başlamaları ile ortaya bazı sorunların da çıkmasına sebep olmaktadır. Fiziksel mağazalar da rahat bir şekilde müşterilerin davranışlarını ölçebilir ve beklentilerini öğrenmek adına iletişim yardımıyla takibi mümkün olmaktaydı. Fakat mevcut işler ne zaman internet ortamına taşındı, o zamandan sonra müşterileri takip etmek ve memnuniyetlerini ölçmek yüz yüze iletişim sistemiyle mümkün olmamaya başladı. Bu probleme çözüm olması için kullanıma sunulan Google Analytics, internet sitenizi ziyaret eden kullanıcıların davranışlarını rapor ederek bir nevi size yol gösterici rolü üstlenmektedir.

Günümüzde dünyada kullanımı en çok tercih edilen arama motoru olan Google tarafından ücretsiz olarak sunulan bu hizmete, web site sahibi herkes kayıt olabilir. Bunun için de sadece Google hesabınızın olması yeterlidir. Google Analytics sitesinde bulunan kaydol butonuyla sitenizin kayıt işlemlerini başlatabilirsiniz. Eklediğiniz sitenin size ait olup olmadığının anlaşılabilmesi için verilen html dokümanını FTP yardımıyla sitenizin kök dizinine atıp, doğrulama işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Sonra Google Analytics tarafından sitenizi izlemek için verilen kodu, sitenizin kapanış tagından önce eklemeniz gerekir veya kullandığınız temanın yönetim panelinde mevcut olan Google Analytics kısmına kodu yerleştirebilirsiniz.

Google Analytics’in Avantajları Nelerdir?

Sitenize kimin nereden geldiği ve nereye gittiği gibi sorulara cevap bulabileceğiniz ayrıntıları da size sunmaktadır. En güzel özelliği ise ziyaretçilerin sitenizde sergilemiş olduğu davranışları takip etmenizin mümkün olmasıdır. Ziyaretçilerin hangi sayfadan hangi sayfaya gittikleri ve hangi sayfa yardımı ile siteyi ziyaret ettiklerini ölçmeniz mümkün. Sitenizden ayrılma oranlarını da sunan bu program sayesinde kullanıcıların hemen terk ettiği sayfalarını tekrar optimize ederek ziyaretçi dostu bir sayfa olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesini yönettiğinizi düşünecek olursak, neden satış yapamadığınızı ve müşterilerin sizi neden tercih etmediklerini sunulan raporlar sayesinde dikkatli bir şekilde analiz edebilirsiniz. Örneğin, sepeti son işlem sırasında terk eden müşterilerin neden bu davranışı gösterdiklerini analiz edebilirsiniz.

Çalışma yaptığınız anahtar kelimelerin, banner reklamların, e-mail pazarlama stratejilerinin ve SEO çalışmalarının işe yarayıp yaramadığını bu sayede öğrenebilirsiniz.

Web sitenizi geliştirme noktasında sizlere mükemmel bir raporlama özelliği sunan Google Analytics uygulamasını mutlaka kullanmanızı öneririz!

  • 100 TL Google Adwords Bütün Müşterilerimize Hediye!
  • Google Haritalara Kayıt Bütün Müşterilerimize Hediye!
  • Kurumsal Facebook Sayfası Timeline Çalışması Bütün Müşterilerimize Hediye!
  • İlk Yıl Hosting Hizmeti ve İhtiyacınız Olan Host Alanı Bütün Müşterilerimize Hediye!
  • İlk Yıl Alan Adı (Domain) Bütün Müşterilerimize Hediye!

WEB TASARIM

Responsive

Web sitelerimiz desktop, tablet ve mobil uyumludur..

Web Tasarım için Bize Ulaşın
Web Tasarım için Tanışalım
Web Tasarım İçin Sizinle Birlikte Çalışalım
Web Tasarım İçin Sinir Sahibi Değil Web Sitesi Sahibi Olun
Web Siteniz İle Size İnternetten Kazanmayı Öğretelim
Web Siteniz İle Birlikte Kazanalım

Google dostu, dilediğiniz zaman güncelleyebilmeniz için admin panelli ve Full SEO'lu web tasarım paketlerimizden birini seçerek dilediğiniz zaman bize 0 232 234-1453 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz..

Web Tasarım'da fiyatlandırmamız modüler olup, her sektör de ki müşterilerimizin ihtiyacına göre en uygun fiyatlarla çalışıyoruz..
Kısaca bir siteden daha fazlasına sahip oluyorsunuz..

Google

Google'ın ücretsiz sunduğu hizmetleri müşterilerimize ücretsiz sunuyoruz..

Google'ın sağladığı bütün hizmetlerden ücretsiz yararlanmanızı sağlıyoruz..
Google Adwords ile potansiyel müşterilerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlıyoruz.. Google Analytics ile ziyaretçilerinizin dönüşümlerini kontrol ediyorsunuz.. Google Haritalara kaydınızı gerçekleştirip, internet'te kaybolmamanızı sağlıyoruz.. Google Web Yöneticisi'ndeki Rich Snippets ve Yapılandırılmış Veri ile sitenizin %100 kontrolü sizde oluyor.. Google Gmail'e E-Posta Hesaplarınızı senkronize ediyoruz, gönderdiğiniz bütün mailler gelen kutusuna düşüyor, ayrıca Outlook ve bir bilgisayara bağımlılıktan kurtuluyorsunuz.. Google reCHAPTCHA ile siteniz üzerinden gelen SPAM maillere son veriyoruz..

Google'da Birinci Sayfa


Google'da kaybolmayın, üst sıralarda yer alın..
Google'da birinci sayfada olmak.. Bu bir hayal değil tamamen gerçek, bu bir tesadüf değil iç, dış, tümleşik SEO çalışmamızın eseri.

gunerkan.com.tr size Google'da birinci sayfada çıkmayı taahhüt değil garanti ediyor. Şayet dediklerimizi yapıp oyunu kurallarına göre oynarsanız!! SEO dostu web sitelerimiz ile Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında birinci sayfaya hızlı bir şekilde tırmanmaya ne dersiniz?
Detaylar da www.iseldas.com internet sitesinin "prekast" kelimesi ile arama motorlarında, arama ağında ve görsellerde kısa bir süre içinde nasıl hızla yükseldiğini görebilirsiniz.

İNCELEYİN

1337 Sokak No:3/20 Çankaya Konak, İzmir