• Responsive Tasarım Nedir?
Responsive Tasarım Nedir?

Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz responsive web tasarım; duyarlı web tasarım, uyumlu web tasarım anlamına gelmektedir.

Responsive (duyarlı) web tasarım 2010 yılında grid (hücre) sistemi ile ortaya çıktı ve son bir kaç yıldırda Bootsrap kütüphanesi ile web tasarımında kullanılırlığı yaygınlaştı.

Responsive tasarım, bir web sitesine mobil ve tabletlerden herhangi bir internet tarayıcısından (Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera vs.) girdiğinizde, web sitesinin içindeki imaj (resim) dosyalarının ve yazıların ekran genişliğine ve tarayıcınızı küçülttüğünüzde (aş geri getir yaptğınızda), bu elementlerin ekran genişliğine göre yeniden boyutlanıp ekrana tam oturması ve görüntüden birşey kaybolmamasını sağlar.

Responsive (duyarlı) tasarım masaüstü (geniş ekran - lg), dizüstü (laptop - md), tablet (sm) ve mobil (xs) versiyonu olarak yüzdelik boyutlarla 4 kademeli olarak tasarlanır.

Normalde bir web sitesine mobil cihazdan veya tabletten girdiğinizde, web sitesini ekranda görmekte ve site içi linklere tıklayarak, siteyi gezmekte zorluk yaşarsınız. Şayet yine bu site responsive site yani mobil uyumlu site değilse ancak ekranda parmaklarınızla zoom yaparak, kısıtlı bir alanı görüntüler ve kullanım zorluğu yaşarsınız.

Yine aynı şekilde site menülerinde gezinti yapmak oldukça zordur, menüler mobil uyumlu olmadığı için gitmek istediğiniz linki bulamayabilirsiniz.

Responsive web tasarımlar, mobil cihazlardan veya tabletlerden herhangi bir web sitesine girdiğinizde menüleri genelde üs tarafta olup, web sitesini kolay bir şekilde kullanarak gezinmenizi sağlar. Fontlar ve resimler, css kod tarafında çözünürlüğe uygun olarak boyutlandırıldığı için, cihazın ekranında kullanıcı zoom yapmadan kolay şekilde görünüp, okunacak şekilde sıralanır.

Responsive tasarım sayesinde ekranın çözünürlüğüne veya cihaza göre ekranda görünmesi istenilmeyen önemli olmayan elementler gösterilir. Mobil cihazlarda ziyaretçiye, web sitenizde görmesini istediğiniz önemli kısımları kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Google 2015 yılının Şubat ayında kendi arama motorunda responsive siteleri desteklediğini açıkladı. Web sitelerini, örnek olarak, m.gunerkan.com.tr gibi subdomain altında bir mobil varyasyonuyla yayınlanmasındansa,tek bir url çatısı altında responsive (uyumlu) yapılanları sorgularda daha ön sıralarda çıkaracağını belirtti.

Bu da demek oluyor ki, responsive web tasarımları, SEO açısından büyük değer taşımakta olup, arama motorlarının web sitenize artı değer vermesinde önemli bir etkendir.

Siz de firmanız için doğru stratejiler ile hazırlanmış profesyonel bir responsive web sitesi ile rakiplerinizden her zaman bir adım önde olabilirsiniz..

Böyle Bir Tecrübeye Hazır mısınız?


Google Organik Olarak 1. Sayfada Çıkarma, Google Adwords, E-Ticaret, Sosyal Medya Yönetimi.. Her Şeyi Yapabiliyoruz.. Eğer En Uygun Fiyatlı ve En Kaliteli Ürünü Üretiyorsanız Bize Hemen Ulaşın.. Birlikte Kazanalım..

Sinir Sahibi Değil! Web Sitesi Sahibi Olun!

Bu Site Ne Kadar Hızlı Açıldı Farkettiniz mi?
Referanslar Sayfamız Biraz Geç Açılıyor, Biraz Kalabalık Ondan..
Diğer Web Tasarım Firmalarından Farklıyız, Sizde Farklı Olun..

Bizden Fiyat Almadan Web Tasarım Yaptırmayın!
İddialıyız, En Uygun ve Kaliteli Hizmeti Biz Veriyoruz..

WEB TASARIM

Responsive

Web sitelerimiz desktop, tablet ve mobil uyumludur..

Web Tasarım için Bize Ulaşın
Web Tasarım için Tanışalım
Web Tasarım İçin Sizinle Birlikte Çalışalım
Web Tasarım İçin Sinir Sahibi Değil Web Sitesi Sahibi Olun
Web Siteniz İle Size İnternetten Kazanmayı Öğretelim
Web Siteniz İle Birlikte Kazanalım

Google dostu, dilediğiniz zaman güncelleyebilmeniz için admin panelli ve Full SEO'lu web tasarım paketlerimizden birini seçerek dilediğiniz zaman bize 0 232 234-1453 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz..

Web Tasarım'da fiyatlandırmamız modüler olup, her sektör de ki müşterilerimizin ihtiyacına göre en uygun fiyatlarla çalışıyoruz..
Kısaca bir siteden daha fazlasına sahip oluyorsunuz..

Google

Google'ın ücretsiz sunduğu hizmetleri müşterilerimize ücretsiz sunuyoruz..

Google'ın sağladığı bütün hizmetlerden ücretsiz yararlanmanızı sağlıyoruz..
Google Adwords ile potansiyel müşterilerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlıyoruz.. Google Analytics ile ziyaretçilerinizin dönüşümlerini kontrol ediyorsunuz.. Google Haritalara kaydınızı gerçekleştirip, internet'te kaybolmamanızı sağlıyoruz.. Google Web Yöneticisi'ndeki Rich Snippets ve Yapılandırılmış Veri ile sitenizin %100 kontrolü sizde oluyor.. Google Gmail'e E-Posta Hesaplarınızı senkronize ediyoruz, gönderdiğiniz bütün mailler gelen kutusuna düşüyor, ayrıca Outlook ve bir bilgisayara bağımlılıktan kurtuluyorsunuz.. Google reCHAPTCHA ile siteniz üzerinden gelen SPAM maillere son veriyoruz..

Google'da Birinci Sayfa


Google'da kaybolmayın, üst sıralarda yer alın..
Google'da birinci sayfada olmak.. Bu bir hayal değil tamamen gerçek, bu bir tesadüf değil iç, dış, tümleşik SEO çalışmamızın eseri.

gunerkan.com.tr size Google'da birinci sayfada çıkmayı taahhüt değil garanti ediyor. Şayet dediklerimizi yapıp oyunu kurallarına göre oynarsanız!! SEO dostu web sitelerimiz ile Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında birinci sayfaya hızlı bir şekilde tırmanmaya ne dersiniz?
Detaylar da www.iseldas.com internet sitesinin "prekast" kelimesi ile arama motorlarında, arama ağında ve görsellerde kısa bir süre içinde nasıl hızla yükseldiğini görebilirsiniz.

İNCELEYİN
Domain + Hosting + Kurumsal Facebook Sayfası + Google Haritalara Kayıt + 100TL Google Adwords, Bütün Müşterilerimize Hediye

Yönetilebilir dinamik yapı, mobil uyumlu (responsive) yapı, 100 TL'lik Anında Hediye Google Adwords, Google Analytics, Google Haritalar(Google My Business), Google reCAPTCHA, AddThis, HTML5, E-Mail hesaplarınızın Google Gmail veya Yandex Mail'e senkronizasyonu, isterseniz siteniz üzerinden (cepten, tabletten, pc'den, kısaca internet olan heryerden) ZOPIM ile müşterilerinizle anlık chat, PHP CodeIgniter ile güvenlik, PHP SMARTY cache sistemi ile ışık hızında bir web sitesi, bizim aklımıza başka birşey gelmiyor, daha başka bir istediğiniz varmı?
Üstelik aynı gün teslim (kurumsal paket web tasarım)!
Bir web tasarım firmasından ne bekliyorsanız daha fazlasını gunerkan.com.tr'de bulabilirsiniz.. Siz de şanslı olanlardan olmak istemez misiniz? Onlar şanslı olanlar göz atmak için lütfen tıklayın..

GERÇEK, KALİTELİ ve HIZLI HİZMET! En hızlı, en kaliteli, en profesyonel, en ucuz ve en güvenilir biz çalışıyoruz! Hemen Arayın Sizede Kazandırmaya Başlayalım! 0 232 234-1453

web tasarım izmir firması olarak türkiye'de ki web tasarım firmaları arasında fark yaratıyoruz..

1337 Sokak No:3/20 Çankaya Konak, İzmir